Zakaz sprzedaży plastikowych słomek i mieszadeł do napojów w Anglii

0
329

Plastikowe słomki, mieszadła do napojów i patyczki higieniczne będą zakazane w Anglii już od wiosny 2020 roku – poinformował minister środowiska Michael Gove.

Michael Gove zdecydował się na podjęcie zdecydowanych działań w sprawie zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi. Już od kwietnia przyszłego roku, na terenie Anglii będzie obowiązywał zakaz sprzedaży plastikowych słomek, mieszadeł i patyczków higienicznych.

Według oficjalnych danych, każdego roku w Anglii używanych jest około 4,7 miliarda plastikowych słomek, 316 milionów plastikowych mieszadeł i 1,8 miliarda bawełnianych patyczków do uszu.

Rządowe konsultacje dotyczące wprowadzenia zakazu wykazały, że poparcie społeczne dla tego pomysłu jest ogromne. Ponad 80% respondentów popiera zakaz dystrybucji i sprzedaży plastikowych słomek. Ponadto 90% poparło zakaz sprzedaży mieszadeł do napojów, a 89% zakaz dla bawełnianych patyczków higienicznych.

Po wprowadzeniu zakazu, firmy na terenie Anglii nie będą mogły oferować plastikowych słomek swoim klientom.

Problem zanieczyszczenia oceanów plastikowymi odpadami ukazał w swoim cyklu dokumentalnym Blue Planet II Sir David Attenborough. Każdego roku, do oceanów trafia ponad 150 milionów ton plastiku, a ponad milion ptaków i 100 tys. ssaków morskich umiera co roku przez zjedzenie lub zaplątanie się w plastikowe odpady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here