Zabójstwo dwóch nastolatków w Londynie. Jeden zastrzelony, drugi dźgnięty nożem

0
368

W odstępie zaledwie 12 minut doszło do zabójstwa dwóch nastolatków, w dwóch różnych częściach Londynu.

W sumie 10 osób zatrzymała do tej pory londyńska policja w związku ze śmiercią dwóch nastolatków w Londynie. Policja poinformowała również, że zabójstwa nie są ze sobą powiązane.

Do pierwszego ataku doszło w piątek o 16:42. Policja została wezwana do Deeside Road w Wandsworth, w południowym Londynie, w związku z doniesieniami o ataku z użyciem noża. Na miejscu znaleziono nastolatka z ranami kłutymi w stanie krytycznym. Niestety mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, nie udało się go uratować i zmarł na miejscu.

W tej sprawie policja aresztowała pod zarzutem morderstwa sześciu mężczyzn, których przewieziono na oddzielne posterunki w zachodnim Londynie.

15 mil dalej i zaledwie 12 minut później (16:54) funkcjonariusze zostali wezwani na parking w Hartville Road w Plumstead, w południowo-wschodnim Londynie, w sprawie zgłoszenia o strzelaninie.

Na miejscu znaleziono poważnie rannego nastolatka, który niestety również zmarł w chwilę po przybyciu służb. W związku ze sprawą zatrzymano cztery osoby, trzech mężczyzn i kobietę, którym postawiono zarzut morderstwa.

Obie ofiary nie zostały jeszcze formalnie zidentyfikowane przez policję, która apeluje teraz do świadków obydwu zdarzeń o kontakt.

W komentarzu do piątkowych wydarzeń burmistrz Londynu Sadiq Khan napisał na Twitterze, że jest “oburzony słysząc, że życia dwóch młodych osób zostały przerwane w odstępie kilku minut od siebie w Wandsworth i Greenwich” i zaapelował do społeczeństwa, aby pomogło policji w śledztwie.

Według oficjalnych danych opublikowanych w kwietniu, tylko w zeszłym roku policja odnotowała 732 zabójstwa w Anglii i Walii, co jest najwyższym wynikiem od dekady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here