Wspólczesne niewolnictwo w UK. 97 osób aresztowanych po kontrolach w salonach urody

0
125

Operacja “Lupa” została przeprowadzona na terenie całej Wielkiej Brytanii celując w przedsiębiorstwa podwyższonego ryzyka. Jednym z nich były salony pielęgnacji paznokci.

 

Operacja “Lupa”

Operacja, prowadzona przez Immigration Enforcement, odbyła się w dniach 27 listopada – 3 grudnia. Funkcjonariusze odwiedzili ponad 280 firm w całej Wielkiej Brytanii.

Podczas tygodniowej operacji zatrzymano 97 osób pod zarzutem przestępstw z kodeksu prawa imigracyjnego i pracowniczego.

Dziesiątki firm zostało ostrzeżonych przed prawdopodobnymi karami finansowymi a 14 osób określono jako ofiary współczesnego niewolnictwa.

Funkcjonariusze wysłali również zawiadomienia do 68 firm, ostrzegając ich, że mogą oczekiwać kar finansowych w wysokości do 20.000 £ za zatrudnienie nielegalnych pracowników, jeśli nie dostarczą dowodów, że zostały przeprowadzone odpowiednie kontrole dokumentów przed zatrudnieniem.

Większość z 97 osób aresztowanych to obywatele wietnamscy, ale także z Mongolii, Chin, Ghany, Nigerii, Pakistanu i Indii.

Oświadczenie Ministra

Robert Goodwill minister odpowiedzialny za imigrację w UK powiedział: “Ta operacja wysyła wyraźny sygnał do tych pracodawców, którzy bezwzględnie dążą do wykorzystania bezbronnych ludzi i świadomie nadużywają przepisy prawa imigracyjnego”.

“Nowoczesne niewolnictwo jest barbarzyńskim przestępstwem, które niszczy życie najsłabszych osób w naszym społeczeństwie” – dodał.

 

 

 

Home Office oświadczył że: “Potencjalnym ofiarom będzie oferowane wsparcie a ci, którzy nie mają prawa być w Wielkiej Brytanii zostaną deportowani”.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here