W sieci pojawił się film, na którym brytyjscy policjanci biją muzułmanina. Policja zaprzecza [WIDEO]

0
734

Policja regionu Humberside zaprzecza, że jej funkcjonariusze byli zaangażowani w napaść na muzułmanina, po tym jak w mediach społecznościowych pojawił się film ukazujący takie zajście.

Na filmie widać piątkę oficerów policji próbujących zatrzymać mężczyznę, a jeden z nich wielokrotnie uderza go w głowę przedmiotem trzymanym w ręce, prawdopodobnie puszką z gazem. Po chwili inny policjant zamyka drzwi przed osobą, która filmuje całe zajście.

Niedługo po opublikowaniu nagrania okazało się, że Humberside Police zawiesiła sześciu funkcjonariuszy za naruszenie standardów policyjnych, co wiele osób uznało za efekt upublicznienia nagrania.

Policja twierdzi jednak, że osoby w mundurach policyjnych widoczne na nagraniu nie są funkcjonariuszami Humberside Police, a zawieszenie wspomnianych osób nie ma nic wspólnego z nagraniem.

W rozmowie z serwisem Metro dyrektor ds Standardów Zawodowych, inspektor Matt Baldwin powiedział: “Możemy potwierdzić, że zawieszenie sześciu oficerów Humberside Police w zeszłym tygodniu nie jest związane z materiałem wideo rozpowszechnianym obecnie w mediach społecznościowych”.

“Na podstawie mundurów jakie mają na sobie funkcjonariusze na filmie, nie wydaje się aby byli oficerami policji w Humberside. Jednakże przeprowadzimy dalsze kontrole aby to potwierdzić”.

Zarówno sprawa zawieszonych funkcjonariusz jak i sprawa policjantów z nagrania zostały skierowane do Niezależnego Biura ds. Postępowania Policyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here