W Londynie stanie jeden z najwyższych budynków w Europie, o kształcie tulipana

0
441

Plany firmy architektonicznej Foster and Partners dotyczące budowy najwyższego budynku w Londynie, który ma mieć wysokość ponad 300 metrów i przyciągać rocznie 1 mln zwiedzających, zostały zatwierdzone przez miasto.

Budynek o nazwie “The Tulip”, który ma stanąć w Londynie ma mieć osiem pięter, na których znajdować się będą restauracje, bary, tarasy widokowe, a także klasy do zajęć dla uczniów londyńskich szkół. Będzie to drugi najwyższy budynek w Europie Zachodniej.

Foto: Fosters and Partners

Struktura budynku ma składać się z sięgającej 240 metrów podstawy, na której osadzona będzie oszklona kopuła w kształcie pączka tulipana.

Na zewnątrz budynku będą znajdować się szklane kapsuły zapewniające 360-stopniowy widok na angielską stolicę. Wieża będzie usytuowana obok tzw. “Korniszona”, charakterystycznego wieżowca St Mary Axe i ma przyciągać 1 mln odwiedzających rocznie.

Foto: Fosters and Partners

Budynek będzie wyposażony w  placówkę edukacyjną oferującą 20 tys.bezpłatnych miejsc rocznie dla uczniów z państwowych szkół w Londynie, którzy będą się tu uczyć o tematach związanych z programem nauczania.

Foto: Fosters and Partners
Foto: Fosters and Partners

Decyzji City of London Corporation, która zaakceptowała plany budowy, sprzeciwia się wiele organizacji zajmujących się ochroną zabytków, takich jak Historic England, czy Historic Royal Places. Wskazują one, że “tulipan” stanowi zagrożenie dla znajdującego się w pobliżu Tower of London. Chodzi im głównie o to, że nowy budynek będzie odciągał uwagę turystów od jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Londynu na świecie.

Prace nad budową Tulipa rozpoczną się w 2020 roku, a otwarcie planowane jest na 2025 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here