Virgin Atlantic ratuje Flybe przed bankructwem

0
89

Virgin Atlantic wraz z partnerami przejmuje za 2,2 mln funtów linię lotniczą Flybe. W ramach umowy ma także powstać nowa grupa linii lotniczych.

Firma Virgin Atlantic, wspólnie ze Stobart Group i Cyrus Capital Partners, zaoferowały tylko 1 pensa za akcję regionalnej linii lotniczej Flybe, która wystawiła się na sprzedaż w listopadzie.

Zgodnie z założeniami umowy, linia lotnicza Flybe zostanie połączona ze Stobart Air we wspólnym przedsięwzięciu o nazwie Connect Airways. Cyrus Capital Partners będzie właścicielem 40% nowej firmy, podczas gdy Virgin i Stobart wezmą po 30%.

Wszystkie trzy podmioty zobowiązały się ponadto, że wyłożą po 20 mln funtów każdy na pokrycie kosztów bieżących operacji Flybe, a dodatkowe 80 milionów funtów zostanie przekazane utworzonej grupie w późniejszym okresie.

Flybe wystawiła się na sprzedaż w listopadzie z powodu kłopotów finansowych. W październiku linie ostrzegły, że w kończący się rok mogą zamknąć ze stratą wynoszącą 22 miliony funtów. Za taki stan rzeczy obwiniały spadający popyt konsumpcyjny, słaby kurs funta i wyższe koszty paliwa.

Przewoźnik posiada w swojej flocie 78 samolotów i obsługuje około 8 milionów pasażerów rocznie z mniejszych lotnisk, takich jak London City, Southampton, Cardiff, Aberdeen i Norwich, do miejsc w Wielkiej Brytanii i Europie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here