Uwaga kierowcy! Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące brytyjskich autostrad

0
5174

Od poniedziałku 4 czerwca kursanci, w myśl nowych przepisów, będą mogli w towarzystwie instruktora wyjeżdżać na autostrady.

Niech was moi drodzy nie zdziwi widok L-ki na autostradzie ponieważ od dziś obowiązują nowe zasady dotyczące nauki jazdy samochodem w Wielkiej Brytanii.

Kursantom musi towarzyszyć zatwierdzony instruktor, a samochód musi mieć podwójny system kontroli. Jazda po autostradzie nie jest jednak częścią testu i nie jest obowiązkową lekcją w trakcie kursu. Decyzja czy uczeń jest gotowy na wyjazd na autostradę należy do instruktora.

Przyszli kierowcy będą się uczyć między innymi jak bezpiecznie wjechać i zjechać z autostrady, jak zmienić pas czy jak wyprzedzać. Instruktorzy mają kłaść przede wszystkim nacisk na jazdę po inteligentnych autostradach.

W ankiecie przeprowadzonej przez organizację AA ponad 25% kierowców stwierdziło, że byli przerażeni i zagubieni gdy pierwszy raz wjechali na autostradę.

Zmiany w prawie pozwolą zatem nowym kierowcom nabrać pewności w poruszaniu się po autostradach i miejmy nadzieję, że zmniejszą także odsetek młodych kierowców, którzy każdego roku giną na brytyjskich drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here