Uniwersytet w Southampton podsumowuje badania Polonii w mieście i zaprasza na spotkanie

0
445

Uniwersytet of Southampton zaprasza na podsumowanie pilotażowego projektu, który miał na celu przyjrzenie się polskiej społeczności w Southampton. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 28 stycznia od 12:00 do 16:15.

Badacze z Uniwersytetu w Southampton od października 2017 do lipca 2018 zbierali dane na temat nastrojów wśród lokalnej Polonii wobec Brexitu i standardów życia w mieście. Ich projekt zakładał przyjrzenie się temu jak Polscy obywatele żyli w Southampton w latach 2014 – 2015 oraz jak wygląda ich sytuacja w latach 2016 – 2017, tuż po ogłoszeniu przez Wielką Brytanie wyjścia z Unii.

Podczas spotkań z Polonia oraz w internetowym sondażu badano jak Brexit wpłynął na Polonię i ewentualnie konsekwencje. Zebrane wywiady i dane wskazują, że po referendum dotyczącym Brexitu wielu z nas czuje się w Southampton inaczej – wzrasta niepewność co do przyszłego statusu imigracyjnego, poczucie wyobcowania, a nawet prześladowania.

Podsumowanie badania ma na celu rozpoczęcie dyskusji. Po prezentacji wyników i wygłoszeniu przemówienia przez prof. Charlotte O’Brien z Uniwersytetu York będzie przestrzeń na omówienie rozwiązań, które można byłoby wdrożyć, aby zmienić sytuację Polonii w Southampton.

Organizatorzy liczą na udział przedstawicieli polskiej społeczności oraz otwartą dyskusję o zmianach jakie można byłoby wprowadzić.

– Spotkanie będzie stanowić forum wymiany pomysłów, doświadczeń i informacji między badaczami oraz naukowcami, a organizacjami, które zostaną osiągnięte dzięki innowacyjnemu podejściu opartemu na opiniach – wyjaśnia przedstawicielka University of Southampton.

Podsumowanie badania odbędzie się w poniedziałek, 28 stycznia 2019 roku, w godzinach od 12:00 do 16:15 na Uniwersytecie Southampton przy Highfield Road. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wcześniej zarejestrować się poprzez stronę internetową.

Pierwsze pięć osób, które dokona rejestracji oraz weźmie udział w badaniu – otrzyma bon podarunkowy o wartości £20 do wydania w Amazon.

Rejestracja na spotkanie poprzez stronę internetową:

https://www.eventbrite.co.uk/e/brexit-and-polish-nationals-in-southampton-sharing-experiences-tickets-54913886914.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here