Trzy ofiary śmiertelne sztormu Erik w Wielkiej Brytanii

0
310

Już trzy osoby zginęły w związku ze sztormem Erik, który przyniósł nad Wielką Brytanię ulewy i silny wiatr sięgający w porywach do 75 mph.

Sztorm Erik szalejący nad Zjednoczonym Królestwem zbiera śmiertelne żniwo. W ciągu ostatnich 48 godzin zginęły już trzy osoby.

Jedną z ofiar jest kitesurfer, który zmarł w sobotę rano po incydencie na plaży Saunton Sands w północnym Devon, gdzie jak informuje Met Office odnotowano wiatry sięgające 56 mil na godzinę.

Mężczyznę przetransportowano do szpitala rejonowego North Devon, ale zmarł w chwilę później w wyniku odniesionych obrażeń.

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło w piątek rano również w hrabstwie Devon, gdy 50-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez drzewo, które spadło na jego samochód na A384 w Buckfastleigh.

Trzecią ofiarą jest kierowca vana, który zginął w wyniku kolizji z powalonym przez wiatr drzewem na B4306 między Pontyberem i Llannon w zachodniej Walii.

Trudne warunki pogodowe spowodowały, że Met Office wystosował w sobotę szereg ostrzeżeń w związku z możliwymi powodziami i silnym wiatrem.

Służby ratunkowe ostrzegają również, aby dla własnego bezpieczeństwa w miarę możliwości zrezygnować z podróży samochodem.

Met Office ostrzega, że w związku z silnym wiatrem istnieje zagrożenie zdrowia i życia w związku z przedmiotami jakie może unosić wiejący z dużą siła wiatr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here