Theresa May: Odrzucenie porozumienia ws Brexitu będzie katastrofalne w skutkach

0
356

Premier Theresa May wypowiedziała się na łamach “Sunday Express”, że odrzucenie przez Parlament wynegocjowanej przez nią umowy z UE w sprawie Brexitu będzie “katastrofalnym i niewybaczalnym naruszeniem zaufania dla demokracji”.

Na dwa dni przed decydującym głosowaniem dotyczącym umowy wynegocjowanej przez Theresę May z UE w sprawie Brexitu, brytyjska premier wezwała posłów, aby “zrobili to, co jest dobre dla naszego kraju” i poparli jej kontrowersyjny plan wyjścia ze Wspólnoty.

May powiedziała, że Wielka Brytania ryzykuje wyjściem z UE bez umowy lub całkowitym odwołaniem Brexitu. Wtorkowe głosowanie określiła jako “najważniejszą decyzję w tym pokoleniu, jaką każdy poseł będzie musiał podjąć” i “dostarczyć to za czym głosowali ludzie”.

“Kiedy wygłosiliście swoje zdanie w referendum, zrobiliście to, ponieważ chcieliście, aby wasz głos został usłyszany. Niektórzy z was po raz pierwszy od dziesięcioleci zaufali procesom politycznym. Nie możemy i nie wolno nam was zawieść”.

“Byłoby to katastrofalne i niewybaczalne naruszenie zaufania do naszej demokracji. Tak więc moje przesłanie do parlamentu w ten weekend jest proste: nadszedł czas, aby zapomnieć o grach i zrobić to, co jest dobre dla naszego kraju. ”

Szanse na to, że Parlament zagłosuje za przyjęciem porozumienia wynegocjowanego rzez May są naprawdę niewielkie. Sprzeciw zapowiedziały nie tylko wszystkie partie opozycyjne, ale także ponad 100 deputowanych rządzącej Partii Konserwatywnej oraz 10 posłów północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów (DUP), którzy dotąd wspierali gabinet May.

Głosowanie w sprawie przyjęcia (lub odrzucenia) porozumienia z UE odbędzie się we wtorek 15 stycznia. Wielka Brytania ma opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here