Sztuka teatralna “Zemsta” Aleksandra Fredry przyjeżdża do Southampton

0
184

Scena Polska.UK zaprasza na sztukę teatralną „Zemsta” na podstawie słynnej komedii wybitnego polskiego komediopisarza – Aleksandra Fredry.

Tylko 5-go maja w Nuffield Suthampton Theatre (NST), można będzie obejrzeć tą najwspanialsza polską komedie w całej jej świetności,z doskonałymi aktorami, efektowną  scenografią i porywającą muzyką.

Nawet jeśli znacie na pamięć opowieść o murze granicznym, żrących się Sarmatach i krokodylu, rewelacyjna inscenizacja Sceny Polskiej objawi ją wam w nowym świetle, nie tylko jako wyrazisty obraz przeszłości ale jako komedię żywą i ciągle aktualną. W pełnym wigoru wykonaniu artystów Sceny Polskiej.UK, komedia Fredry bawi nieokiełznanym humorem i urzeka przepiękną, swojską  polszczyzną. “Zemsta” to satyra na nasze narodowe słabostki i przywary. ale przede wszystkim wyśmienita zabawa i rozrywka dla całej rodziny.

Jednodniowa wizyta Sceny Polskiej.UK w NST City ,to niepowtarzalna okazja aby starsze i młodsze pokolenie mogło zjednoczyć się we wspólnym zabawie i zadumie nad niezmienną naturą Polaka, w tym również Polaka na obczyźnie. Śmiech to zdrowie, a zemsta najlepiej smakuje w teatrze.

Scena Polska.UK z siedziba w Teatrze POSK w Londynie, jest najbardziej uznanym i popularnym zespołem teatralnym, który działa w środowisku polskim w UK od 2004 roku. Zespól skupia zawodowych aktorów, piosenkarzy i muzyków, pod kierunkiem wybitnej reżyserki polsko-brytyjskiej Heleny Kaut-Howson. Za swoje osiągnięcia Scena Polska.UK została nagrodzona przez Prezydenta RP prestiżowym odznaczeniem – Flaga Narodowa.

“Zemsta na medal! Wabi czarownym wierszem, orzeźwia rubasznym humorem, a przede wszystkim bawi starciami charakterów.”          J. Kozminski, Tydzien Polski

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Miejsce: Nuffield Suthampton Theatre, 142 Above Bar St, Southampton SO14 7DU

Data: 5 maj 2019 roku / spektakle o 14:30 i 18:00

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2317472151875893

Bilety do nabycia: TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here