Sztorm Hannah zmierza w stronę UK z siłą wiatru sięgającą 130 km/h

0
1174

Met Office wystosował żółty alert pogodowy, w związku ze sztormem Hannah, który w piątek wieczorem ma uderzyć w brytyjskie wybrzeże, z siłą wiatru sięgającą 80 mph (130km/h).

Żółty alert został wystosowany w związku z silnym wiatrem i obowiązuje od piątku 26 kwietnia od godziny 21:00, do soboty 27 kwietnia do godziny 15:00, na terenie południowo-zachodniej Anglii i Walii.

Met Office prognozuje, że na terenach objętych ostrzeżeniem można spodziewać się wiatru wiejącego w podmuchach do 115 km/h (70mph). Temperatura spadnie też poniżej 10 °C, a więc zgoła inaczej niż w rekordowo ciepły weekend wielkanocny.

Met Office ostrzega, że ​​może dojść do zagrożenia życia i uszkodzenia budynków przez latające odłamki i powalane drzewa. Spodziewane są również zakłócenia w ruchu drogowym, kolejowym, lotniczym i obsłudze promowej, a także przerwy w dostawach prądu.

Na terenach przybrzeżnych istnieje ryzyko wystąpienia urazów i zagrożenie dla życia w wyniku dużych fal i materiałów wyrzucanych na brzeg przez fale i silny wiatr”.

Met Eireann, irlandzki odpowiednik brytyjskiego Met Office, również wydał ostrzeżenie pogodowe, ale tutaj zdecydowano się podnieść je do poziomu pomarańczowego. Ostrzeżenie przed wiatrem wiejącym w podmuchach do 130 km/h wystosowano dla Clare, Cork, Kerry i Limerick na piątkowy wieczór i wczesną sobotę rano.

Mniejsze żółte ostrzeżenie zostało wydane dla Connacht, Carlow, Kildare, Kilkenny, Laois, Longford, Wexford, Wicklow, Offaly, Donegal, Tipperary i Waterford.

Zła pogoda zakończy się prawdopodobnie wraz z rozpoczęciem zaplanowanego na niedzielę londyńskiego maratonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here