Sztorm Callum uderzy jutro w brytyjskie wybrzeże z siłą 130 km/h

0
1434

Met Office wydał żółte ostrzeżenie przed silnym wiatrem i ulewami, jakie ma przynieść ze sobą sztorm Callum.

Sztorm Callum ma uderzyć w Wielką Brytanię w piątek, niosąc ze sobą ulewne deszcze i silny wiatr sięgający w porywach do 80 mil na godzinę (130 km/h).

Met Office ostrzega, że istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia i wystosował w związku z tym żółty alert pogodowy dla Irlandii Północnej i zachodnich terenów Wielkiej Brytanii.

Alert obowiązuje od godziny 6:00 rano w piątek 12 października, do 23:59 w sobotę 13 października.

Według prognostyków z Met Office spodziewane są opady od 50 do 100 mm, co może doprowadzić do powodzi i trudnych warunków jezdnych. Swoje ostrzeżenia kierują w szczególności dla rejonów Walii i północnego-zachodu kraju, gdzie mogą wystąpić największe powodzie.

Foto: Met Office

Spodziewane są duże zakłócenia w transporcie drogowym, na kolei, przeprawach promowych i lotnictwie. Istnieje prawdopodobieństwo przerw w dostawach prądu, a także zagrożenie zdrowia i życia w związku z przedmiotami jakie może unosić wiejący z dużą siła wiatr.

Wiatr wiejący z siłą 80 mph jest w stanie przewracać drzewa, więc kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach.

Met Eireann, irlandzki odpowiednik Met Office również wydał na jutro poważniejszy, pomarańczowy alert pogodowy w związku silnymi podmuchami wiatru. Alert obowiązuje w czwartek i piątek na terenie wszystkich okręgów przybrzeżnych w Republice Irlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here