Świąteczne przemówienie królowej Elżbiety II

0
545

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia ukazało się tradycyjne, świąteczne przemówienie królowej Elżbiety II.

Jak co rok, w Dzień Bożego Narodzenia królowa zwróciła się do narodu w specjalnym przemówieniu. W tym roku złożyła złożyła hołd brytyjskim żołnierzom i odniosła się do stulecia brytyjskich sił powietrznych (RAF) i 100 rocznicy zakończenia I wojny światowej.

92-letnia monarchini podkreśliła, że przesłanie “pokoju na ziemi i dobrej woli dla wszystkich ludzi” jest teraz “potrzebne jak nigdy wcześniej”. Zachęciła tych których dzielą “najgłębsze różnice”, aby traktowali innych jak istoty ludzkie w nadziei, że doprowadzi to do ich “większego zrozumienia”.

Nie zabrakło nawiązania do wyjątkowo intensywnego roku dla rodziny królewskiej. Jej Wysokość wspomniała o ślubie Księcia Harry’ego z Meghan Markle, który odbył się w maju, a także październikowych zaślubinach księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem.

Na świat przyszedł także książę Louis, trzeci potomek księcia i księżnej Cambridge (William i Kate), a także druga córka Zary i Mike’a Tindall – Lena Elizabeth. W drodze jest także pierwszy potomek księcia Harry’ego i jego nowej małżonki. To wszystko, jak podkreśliła z nutką humoru królowa, sprawia, że jest “bardzo zajętą babcią”.

Królowa Elżbieta II nagrywa świąteczne przemówienia do narodu już od 1957 roku. Wcześniej, od 1952 roku, składała Brytyjczykom życzenia świąteczne za pomocą radia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here