Strzały przed jednym z meczetów we wschodnim Londynie

0
137
Seven Kings Mosque w Londynie / Foto: Google

Uzbrojona policja została wezwana do meczetu we wschodnim Londynie po tym, jak podczas modlitwy w trakcie Ramadanu „zamaskowany” mężczyzna wszedł do budynku i wyciągnął broń.

Incydent miał miejsce w czwartek wieczorem w trakcie modlitw w meczecie Seven Kings przy High Road w Ilford we wschodnim Londynie.

Świadkowie mówią o tym jak mężczyzna z zakrytą twarzą wszedł do świątyni, ale został z niej wyproszony. W chwilę później rozległ się odgłos wystrzału, a mężczyzna zbiegł.

Policja metropolitalna stwierdziła, że ​​dowody balistyczne zabezpieczone na miejscu sugerują, że przed meczetem doszło do wystrzału z krótkiej broni palnej. Nikt nie został ranny i nie doszło do żadnych uszkodzeń budynku. Scotland Yard dodał, że incydent nie jest traktowany jako związany z terroryzmem.

Jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań w związku ze sprawą.

W ostatnim czasie zwiększyły się obawy o bezpieczeństwo w miejscach kultu religijnego na całym świecie. W marcu doszło do strzelaniny w dwóch meczetach w Nowej Zelandii, w wyniku której śmierć poniosło 50 osób.

W Niedzielę Wielkanocną przeprowadzono z kolei zamachy samobójcze wymierzone w chrześcijańskie kościoły i luksusowe hotele na Sri Lance, w których śmierć poniosło ponad 250 osób.

W oficjalnym oświadczeniu londyńska policja stwierdziła: „Funkcjonariusze będą nadal ściśle współpracować z przedstawicielami meczetu i uspokajać lokalną społeczność. Każdy, kto ma informacje w sprawie, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem 101 podając numer ref: 8585 / 09May”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here