Stephen Nicholson winny gwałtu i zamordowania 13-letniej Lucy McHugh z Southampton

0
683

Stephen Nicholson został uznany winnym zgwałcenia i zamordowania 13-letniej Lucy McHugh, tuż po tym, jak powiedziała mu, że jest z nim w ciąży.

Lucy wyszła z domu przy Mansel Road East o 9:30 rano w środę 25 lipca 2018 roku. Gdy dziewczyna nie wróciła wieczorem do domu rodzina zgłosiła zaginięcie na policję. Niestety następnego ranka ciało Lucy zostało znalezione przez przypadkowego przechodnia w lasku znajdującym się na terenie Southampton Sports Centre.

25-letni Nicholson miał zgwałcić nastolatkę, z którą od roku miał sekretny związek, a następnie wielokrotnie dźgnął ją nożem, co doprowadziło do jej śmierci.

W trakcie procesu przed sądem koronnym w Winchester wykazano, że Nicholson „interesował się seksem z nieletnimi” i wykorzystał wrażliwą 13-latkę.

Na ciele Lucy McHugh znaleziono w sumie 27 ran (20 kłutych i 7 ciętych), a dziewczyna zmarła w skutek wykrwawienia, dwie mile od swojego domu. W pobliżu ciała Lucy znaleziono zakrwawioną bluzę z kapturem, która zawierała DNA zarówno ofiary, jak i Nicholsona.

Nicholson który mieszkał w domu Lucy i był najlepszym przyjacielem jej ojczyma, przez cały czas trwania procesu zaprzeczał jakoby miał jakiekolwiek kontakty seksualne z dziewczyną.

Wśród dowodów przedstawionych przez prokuraturę znalazły się m.in. dziennik Lucy, w którym szczegółowo opisywał jej związek z Nicholsonem od maja 2017 r., oraz korespondencja między nimi, z której wynikało, że dziewczyna była w ciąży.

Na niekorzyść mężczyzn zeznawali przyjaciele Lucy, którzy mieli wiedzieć o ich związku, a także inne dziewczęta, które miały mieć z nim kontakty seksualne w tym samym miejscu, w którym później znaleziono ciało Lucy.

Poza tym, że został uznany winnym morderstwa, Nicholson został również skazany za trzy zarzuty gwałtu na Lucy, gdy ta miała 12 lat, ale został uniewinniony od zarzutu o aktywność seksualną z dzieckiem, gdy Lucy miała 13 lat.

Został również uznany winnym aktywności seksualnej z dzieckiem w stosunku do 14-letniej dziewczyny w 2012 roku.

Nicholson w trakcie ogłaszania wyroku nie okazywał żadnych emocji. Wymiar kary zostanie ogłoszony wkrótce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here