Southampton: Rondo na Millbrook zostanie tymczasowo otwarte

0
80

Od poniedziałku kierowcy w Southampton będą mogli w pełni korzystać z remontowanego ronda Millbrook Roundabout, ale tylko tymczasowo.

Druga faza prac remontowych na Millbrook Roundabout została zakończono i na okres świąteczny rondo zostanie w pełni otwarte dla kierowców w poniedziałek 17 grudnia.

Roboty związane z trzecią fazą inwestycji, które spowodują ponowne częściowe zamknięcie ronda dla ruchu, zostaną wznowione 7 stycznia.

Prace na Millbrooku zakładają całkowitą przebudowę ronda i kompletną wymianę nawierzchni i mają się zakończyć w kwietniu 2019 roku.

Projekt, na który przeznaczono 8,3 mln funtów z budżetu Highway England zakłada także powstanie dwukierunkowej trasy dla rowerów, podobnie jak wymianę studzienek kanalizacyjnych i krawężników.

Po zakończeniu prac na Millbrook Roundabout prace przeniosą się na rondo Redbridge, które łączy miasto z autostradą M27 i trasą A35 na Totton. Tutaj remont rozpocznie się w maju 2019 roku.

W ramach modernizacji rondo Redbridge ma otrzymać dodatkowy pas jezdni, a planowane zakończenie prac to wiosna 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here