Para Brytyjczyków więziła Polaka przez cztery lata w szopie

0
4484

Funkcjonariusze Gangmasters and Labour Abuse Authority (GLAA) zatrzymali parę Brytyjczyków w miejscowości Chilworth, niedaleko Southampton, którzy przez 4 lata więzili tam w nieludzkich warunkach Polaka.

W środę rano przeprowadzono nalot do dom w Chilworth nieopodal Southampton gdzie funkcjonariusze GLAA aresztowali 56-letnią kobietę i 54-letniego mężczyznę w związku z zarzutem o naruszenie ustawy o współczesnym niewolnictwie.

GLAA zostało powiadomione przez pracowników przychodni w Southampton, którym mężczyzna opowiedział jak jest więziony i zmuszany do pracy w zamian za jedzenie.

40-kilkuletni Polak powiedziała GLAA, że spał na plastikowym leżaku w szopie w ogrodzie i otrzymywał przeterminowane jedzenie. Mężczyzna nie miał również do dyspozycji toalety, ogrzewania, a za kuchnię robiła tylko lodówka i grill.

Starszy oficer śledczy GLAA, Tony Byrne, powiedział: “Przede wszystkim cieszymy się, że mężczyzna otrzymuje teraz pomoc i wsparcie, których tak bardzo potrzebuje. W XXI wieku nikt nie powinien być zmuszany do życia w tak poniżających i obrzydliwych warunkach”.

Obie podejrzane osoby zostały po przesłuchaniu zwolnione z aresztu, ale pozostają obiektem śledztwa. Funkcjonariusze GLAA przy wsparciu Hampshire Police przeszukali również teren gdzie przetrzymywany był mężczyzna i zabezpieczyli dowody, które mogą okazać się kluczowe w śledztwie.