Southampton: Już w przyszłym tygodniu rusza remont ronda Redbridge

0
192
Rondo Redbridge | Foto: southampton.gov.uk

Kierowcy w Southampton muszą się przygotować na 12 miesięcy utrudnień w ruchu. Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace na rondzie Redbridge.

Szefostwo Highway England ogłosiło, że 1 maja rozpoczną się prace remontowe na rondzie Redbridge. Roboty drogowe rozpoczną się w miesiąc po zakończeniu trwających pół roku prac na rondzie Millbrook.

W trakcie prac na Millbrook Roundabout wymieniono nawierzchnię, studzienki kanalizacyjne i krawężniki, a także dodano nowe trasy rowerowe.

Prace modernizacyjne na rondzie Redbridge, które łączy miasto z autostradą M27 i trasą A35 na Totton, zakładają stworzenie dodatkowego pasa jezdni. Ma to zmniejszyć zatory na odcinku od autostrady w kierunku centrum Southampton.

Droga ma zostać również poszerzona po południowej stronie od Southampton, aby stworzyć cztery pasy ruchu i zwiększyć przepustowość ronda. Usprawnione mają zostać także przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe.

Władze miasta zapewniają, że zrobią co mogą, aby zminimalizować wpływ prac na ruch w mieście, ale podobnie jak to miało miejsce z rondem Millbrook, można się spodziewać komunikacyjnego chaosu, szczególnie w godzinach szczytu.

Planowane zakończenie prac to wiosna 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here