Southampton: 10-letnia dziewczynka przyszła do szkoły z nożem. Chciała odtworzyć grę wideo

0
908

Do szkoły podstawowej w Southampton została wezwana policja, po tym, jak przy 10-letniej dziewczynce znaleziono nóż.

Incydent miał miejsce we wtorek rano w szkole podstawowej Newlands Primary School w dzielnicy Millbrook, kiedy to jeden z nauczycieli znalazł przy 10-latce nóż.

Szkoła powiadomiła policję, która zabezpieczyła nóż, a sama dziewczynka zgodnie z obowiązującymi procedurami została wydalona ze szkoły. Wg nauczycieli dziewczynka prawdopodobnie zainspirowała się internetową grą wideo, w której występuje postać typu Yandere.

Yandere to postać anime, mangi lub gier o specyficznym zachowaniu. Yandere na początku opowieści jest miła i przyjazna (często nieśmiała, niewinna), by po pewnym czasie zmienić się w osobę wrogą ze skłonnościami do chorób psychicznych. Określenie to pochodzi od połączenia słów yan, co oznacza chorobę psychiczną lub emocjonalną, oraz dere, czyli okazywanie uczuć.

W tym przypadku chodziło o kobiecą postać, która prześladuje chłopaka i potajemnie eliminuje każdą dziewczynę, która się w nim podkochuje, zachowując wizerunek niewinnej uczennicy.

Rodzice uważają, że szkoła powinna zrobić więcej, aby zapewnić bezpieczeństwo, a wielu zdecydowało się na zabranie swoich dzieci na pewien czas ze szkoły.

Szkoła zapewnia, że był to odosobniony incydent, który został rozwiązany szybko i bezpiecznie, a policja będzie odwiedzać szkołę, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here