Sondaż: Trzech na czterech nowych wyborców za pozostaniem w UE

0
355

Jak wskazuje najnowszy sondaż, młodzi wyborcy, którzy w 2016 roku nie mogli jeszcze głosować w referendum ws Brexitu, są w ogromnej większości za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Około 74% osób, które były zbyt młode, aby oddać swój głos w referendum dotyczącym Brexitu w 2016 r., ale obecnie osiągnęły wiek uprawniający do głosowania, zagłosowoałoby za pozostaniem w UE, gdyby odbyło się kolejne referendum – wskazuje nowy sondaż.

Nowi wyborcy to blisko 2 mln osób, a według sondażu przeprowadzonego przez BMG, na zlecenie grup młodzieżowych “Our Future, Our Choice” i “For Our Future’s Sake”, na wybory wybrało by się 87% z nich.

Taki odsetek zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej może mieć kluczowe znaczenie w przypadku ponownego referendum brexitowego, które staje się coraz bardziej prawdopodobne.

W sondażu wzięto pod uwagę dwie grupy. Tych, którzy byli zbyt młodzi, aby głosować w 2016 r., oraz tych, którzy mogli głosować, ale zdecydowali się tego nie robić.

Spośród pierwszej grupy, około 72% osób ma poczucie, że byłoby to niesprawiedliwe, gdyby Wielka Brytania opuściła UE bez umożliwienia im głosowania w tej sprawie.

Zaledwie 3% badanych stwierdziło, że od czasu referendum z 2016 roku pozycja Wielkiej Brytanii w świecie się umocniła.