Sondaż: Członkowie Partii Pracy za pozostaniem w Unii Europejskiej

0
189

Według najnowszego sondażu, gdyby doszło do kolejnego referendum w sprawie Brexitu, to członkowie opozycyjnej Partii Pracy w przytłaczającej większości opowiedzieliby się za pozostaniem w strukturach UE.

Jak donosi dziennik The Guardian, członkowie Partii Pracy są znacznie bardziej chętni do przeprowadzenia kolejnego referendum ws Brexitu, niż ich lider – Jeremy Corbyn.

Według sondażu, który przeprowadzono w ramach szerszego badania akademickiego dotyczącego nastrojów panujących w różnych partiach, pod przewodnictwem prof Tima Bale’a z Queen Mary University of London, aż 88% laburzystów wolałoby pozostać w Unii Europejskiej jeśli taka opcja pojawi się w drugim referendum. Przeciw kolejnemu głosowaniu opowiedziało się zaledwie 18% respondentów

Obecnie oficjalna polityka Partii Pracy polega na tym, że drugie referendum można by rozważyć, gdyby nie odbyły się wybory powszechne. Jednak Corbyn wypowiadając się publicznie w zeszłym miesiącu odrzucił ten pomysł. Lider laburzystów stwierdził, że Brexit dojdzie do skutku nawet jeśli Partia Pracy wygrała wcześniejsze wybory, czym wywołał konsternację wśród niektórych działaczy partyjnych.

Jednak w obliczu tak zdecydowanego poparcia dla referendum ze strony członków partii, Corbyn może zostać zmuszony do zmiany swojej retoryki i zagwarantowania kolejnego głosowania nad Brexitem, jeśli laburzyści wygrają wybory.

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1034 członków partii, na krótko przed Bożym Narodzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here