Sobota była najgorętszym jak dotąd dniem roku w UK

0
253

Met Office potwierdził, że sobota była jak dotąd najgorętszym dniem roku, a najwyższą temperaturę zanotowano na Heathrow w Londynie.

Oficjalne odczyty wykazały, że w sobotę około 17:00 na Heathrow i w Northolt w zachodnim Londynie słupki rtęci sięgnęły 34°C, co sprawia, że był to najgorętszy dzień w UK w tym roku.

To również najcieplejszy dzień czerwca od 40 lat, choć do rekordu wszech czasów z 1976 roku, gdy odnotowano 35,6°C, zabrakło niewiele. Mimo wszystko w sobotę w UK było cieplej niż w Miami czy na Kubie.

Weekendowe wysokie temperatury to efekt fali upałów jaka przelała się przez całą Europę. Najwyższą temperaturę odnotowano we Francji, gdzie w piątek słupki rtęci wskazały rekordowe 45,9 °C.

Ale już od niedzieli warunki pogodowe ulegną zmianie i przez Wielką Brytanię przejdą burze, wprowadzając chłodniejsze i świeższe powietrze na nadchodzące dni. W niedzielę temperatury osiągną poziom maksymalnie 25 ° C, a na północy i zachodzie będą bliskie normy dla tej pory roku wynoszącej około 20 °C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here