Śledztwo na Heathrow. 12-latek przedostał się bez biletu na pokład samolotu do LA

0
314

Dwunastoletni chłopiec bez biletu i dokumentów, zdołał przedostać się przez ochronę portu lotniczego London Heathrow, a następnie wsiąść na pokład samolotu British Airways zmierzającego do Los Angeles.

Personel i służby ochrony londyńskiego lotniska Heathrow zachodzą w głowę, jak 12-latek z Holandii znalazł się bez żadnych dokumentów ani biletu na pokładzie samolotu BA zmierzającego do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

Chłopiec został zauważony przez personel pokładowy gdy rozmawiał z innymi pasażerami i został poproszony o kartę pokładową, aby wskazać mu miejsce, w którym powinien usiąść przed startem.

Jak się okazało nie miał on przy sobie ani biletu, ani dokumentów, a na pokładzie przebywał bez opieki dorosłych. Ponadto, pewny siebie młodzieniec odmówił opuszczenia samolotu i został ostatecznie odeskortowany przez funkcjonariuszy policji.

Lot do Los Angeles został opóźniony o ponad cztery godziny, ponieważ incydent spowodował przeprowadzenie kolejnej kontroli bezpieczeństwa, która wymagała od pasażerów opuszczenia samolotu.

Scotland Yard prowadzi śledztwo w sprawie naruszeń zasad bezpieczeństwa i poinformował, że chłopiec nie jest obywatelem Wielkiej Brytanii i prawdopodobnie przybył jako pasażer tranzytowy (transferowy), to znaczy, że miał postój lub przesiadkę na Heathrow.

Rzecznik lotniska powiedział, że chłopiec nie stwarzał zagrożenia dla bezpieczeństwa, a ponowna kontrola została przeprowadzona wyłącznie jako środek ostrożności.

„Współpracujemy z naszymi kolegami z policji i British Airways, aby zrozumieć, w jaki sposób nieupoważniony pasażer wsiadł na pokład niewłaściwego samolotu”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here