Sklepy w Southampton nadal sprzedają noże dzieciom

0
84

W ramach operacji policyjnej przetestowano sklepy w Southampton, aby sprawdzić czy osoba poniżej 18 lat zdoła w nich kupić nóż.

W przeprowadzonej 29 maja operacji policyjnej o kryptonimie “Sceptre”, która ma na celu zwalczanie przestępstw z użyciem noża, wykorzystano podstawione osoby w wieku 15 lat.

Ich zadaniem było nabyć noże w 8 sklepach na terenie Southampton, aby sprawdzić czy sprzedawcy przestrzegają prawa dotyczącego ich sprzedaży osobom poniżej 18 roku życia.

Z ośmiu testowanych sklepów nastolatkowie bez problemu zdołali zakupić zakazane przedmioty w dwóch z nich. Sklepy, które poddano kontroli znajdowały się w rejonie Portswood, Mansbridge i Bitterne Park.

Sierżant Alex Peacock z policji w Southampton powiedział: „To rozczarowujące, że dwa sklepy nie przeszły kontroli, ale świetnie, że większość zachowała się odpowiednio i odmówiła sprzedaży dziecku próbującemu kupić nóż”.

„Właściwe procedury muszą być stosowane, aby uniemożliwić młodym ludziom łatwe pozyskiwanie noży, co może potencjalnie narażać ich życie, a także życie innych osób” – dodał sierżant Peacock.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here