Seria morderstw w Londynie. Sadiq Khan wini cięcia w policji

0
136
Sadiq Khan | Foto: Lee / Flickr

Burmistrz Londynu Sadiq Khan stwierdził, że za narastającą falę przemocy w brytyjskiej stolicy odpowiadają „masowe cięcia” środków dla policji.

Sprawa przemocy w Londynie znów stała się głównym tematem w Wielkiej Brytanii. W ciągu zaledwie 2 dni doszło do czterech morderstw w różnych częściach miasta, a dwie kolejne osoby zostały ranne w wyniku postrzałów z broni palnej.

Komentując ostatnie wydarzenia w rozmowie z serwisem Sky News, Sadiq Khan stwierdził, że funkcjonariusze pracują „bardzo ciężko”, by walczyć z przestępczością w stolicy, ale konieczne jest zwiększenie finansowania ze strony rządu.

Według obecnego burmistrza Londyn posiada najmniejszą liczbę policjantów „niż kiedykolwiek od 2003 r.”, która obecnie wynosi mniej niż 30 tys. funkcjonariuszy.

„W ten weekend odwołali urlopy i pracowali po 12 godzin. Są niedofinansowani, nadmiernie obciążeni i pracują niezwykle ciężko” – stwierdził Sadiq Khan.

Po weekendowej fali morderstw wiele osób skrytykowało właśnie Khana za sytuację w stolicy. Wśród nich był między innymi stały krytyk obecnego burmistrza Londynu, Donald Trump, który napisał na Twitterze, że Sadiq Khan jako burmistrz, to „narodowa hańba” i „katastrofa”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here