Samolot BA lecący z Londynu do Düsseldorfu przez pomyłkę wylądował w … Szkocji

0
741

Pasażerowie lecący z Londynu do Düsseldorfu na pokładzie samolotu linii British Airways mocno się zdziwili, gdy zamiast na niemieckim lotnisku wylądowali w Edynburgu.

Samolot linii British Airways wystartował tuż po 7:30 rano w poniedziałek z lotniska London City Airport. Jadnak pasażerowie, którzy byli przekonani, że kierują się do Düsseldorfu w Niemczech, usłyszeli po pewnym czasie od pilota, że podchodzą do lądowania w szkockim Edynburgu.

Relacje pasażerów w mediach społecznościowych mówią o tym, jak myśleli, że pilot żartuje, ale po chwili ich oczom ukazał się port lotniczy Edinburgh Airport.

Jak się okazało, za blisko 500-milowy lot w złym kierunku odpowiedzialny był błąd w dokumentacji, a załoga nic nie wiedziała o złym kierunku lotu. Po odkryciu pomyłki samolot został zatankowany i wyruszył w podróż do Düsseldorfu, gdzie wylądował z ponad trzy i pół godzinnym opóźnieniem.

Lot był obsługiwany przez niemiecką firmę WDL Aviation w imieniu BA CityFlyer, która jest spółką zależną British Airways. Firmy rozpoczęły dochodzenie, aby wyjaśnić przyczyny wystąpienia błędu w dokumentacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here