Salisbury najlepszym miejscem do życia w Wielkiej Brytanii w 2019 roku

0
296
Salisbury | Foto: pxhere

Pomimo zeszłorocznych ataków z użyciem broni chemicznej Nowiczok, Salisbury zostało uznane przez Sunday Times za najlepsze miejsce do życia w Wielkiej Brytanii.

W swoim dorocznym podsumowaniu najlepszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii, Sunday Times wybrało Salisbury na lidera swojego rankingu.

Salisbury zostało określone jako miejsce wyjątkowo atrakcyjne i przyjazne. Jest w bliskiej odległości zarówno od wybrzeża i południowych terenów wiejskich, jak i Londynu.

Szkoły w mieście są jednymi z najlepszych na południowym zachodzie jeśli chodzi o poziom nauczania. Pod uwagę wzięto także atrakcyjne ceny domów i bogactwo kulturowe miasta.

W uzasadnieniu czytamy również, że miasto w hrabstwie Wiltshire wykazało się „prawdziwie kolektywnym duchem” w następstwie ataków, które skierowały na Salisbury uwagę całego świata.

Atak, do którego doszło w marcu zeszłego roku, był wymierzony w byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córkę Julię, którzy zostali otruci za pomocą środka paralityczno-drgawkowego nowiczok. Obojgu udało się przeżyć atak, o którego przeprowadzenie oskarżono rosyjską agencję wywiadowczą GRU.

Incydent z nowiczokiem kosztował także życie Dawn Sturgess, która zmarła po zetknięciu się z wyrzuconą butelką perfum, która miała być użyta w ataku i zawierała nowiczok.

Wśród poszczególny regionów kraju, najlepszym miejscem w Szkocji wybrano Dundee, w Walii jest to Crickhowell w hrabstwie Powys, zaś w Irlandii Północnej wygrało Holywood w hrabstwie Down.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here