Ruszają przygotowania do maratonu w Southampton. Dziś spotkanie ze specjalistami

0
95

Już dziś, we wtorek 26 lutego o godzinie 17:00 w budynku Uniwersytetu Solent w Southampton odbędzie się spotkanie ze specjalistami, którzy poradzą jak najlepiej przygotować się do udziału w maratonie. 

ABP Southampton Maraton wraz z Uniwersytetem Solent w Southampton po raz kolejny organizują wieczór “Meet the Experts”. We wtorek 26 lutego 2019 profesjonaliści podzielą się ze słuchaczami poradami dotyczącymi długodystansowych biegów, pomogą przygotować się do wyścigów i dostarczą wskazówek na temat odpowiedniej diety.

– Cieszymy się, że oferujemy uczestnikom możliwość skorzystania z przydatnych porad i wskazówek przed dniem maratonu w maju – skomentował inicjatywę Mike Toy, jeden z organizatorów ze strony Uniwersytetu Solent.

Spotkanie na uczelni Solent to szczególnie ważne wydarzenie dla debiutantów w tegorocznym maratonie. Przygotowanie do pierwszego startu to istotna chwila dla wszystkich którzy rozpoczynają przygodę z tym sportem.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. O 17:30 uczestnicy będą mogli wziąć udział w dwóch sesjach interaktywnych.

O 18:30 rozpocznie się pierwszy wykład dr Ali Hill dotyczący odżywania podczas treningów i w dniu wysiłku.

O 18:50 Martin Skivington opowie o tym jak poprawienie podstawowej zdolności ruchu może polepszyć wydajność biegania.

Ostatnim wykładem będzie prelekcja Liama Newtona (o godzinie 19:10). Fizjoterapeuta opowie w jaki sposób można zapobiec urazom podczas treningów i przygotowań do maratonów.

Koniec spotkania przewiduje się na godzinę 20:00.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Wcześniej należy zarejestrować się się na stronie organizatora.

Przypominamy, że ABP Southampton Marathon odbędzie się już 5 maja 2019 roku.