Rodzina z Polski skazana za współczesne niewolnictwo

0
764

Czworo członków jednej rodziny zostało skazanych na więzienie po tym, jak mężczyzna, którego trzymali w niewoli próbował się zabić.

Sąd koronny w Nottingham wydał wyrok w sprawie 4-osobowej rodziny z Polski, która więziła i zmuszała do pracy 51-letniego Grzegorza S.

Rodzina sprowadziła mężczyznę do Wielkiej Brytanii w 2017 roku, kusząc go obietnicą lepszego życia. Jednak po przyjeździe został przez nich ogolony (oskarżeni twierdzili, że miał wszy i prowadzi niehigieniczny tryb życia), wydzielono mu jedną łyżkę do jedzenia i jeden komplet ubrań, w których chodził do pracy w myjni samochodowej.

Mężczyzna został zmuszony do oddania swojego dokumentu tożsamości i dziennie wydzielano mu 4 funty na dojazdy do pracy, a całe jego wynagrodzenie w wysokości 270 funtów tygodniowo, trafiało do jego oprawców.

W sierpniu zeszłego roku, niewolnicze warunki życia doprowadziły do sytuacji, w której Grzegorz S. targnął się na swoje życie. Paramedycy znaleźli go w kałuży krwi, ale zdołali go uratować.

Rodzina znalazła go, gdy tylko opuścił szpital i zabrała z powrotem do domu. Jednak już następnego dnia do domu wkroczyła policja i wszystkich aresztowano.

W piątek 26 kwietnia, sąd w Nottingham uznał 56-letnią Annę J., jej 32-letniego syna Jana B., 32-letnią synową Agnieszkę B. oraz 19-letniego Romana P. (wnuka Anny J.) winnych zmuszania Grzegorza S. do pracy przymusowej. Jan B, Agnieszka B. i Roman P. zostali również uznani za winnych handlu ludźmi.

Anna J. usłyszała wyrok 18 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, Jan B. został skazany na cztery lata więzienia, Roman P. na dwa lata pozbawienia wolności, a Agnieszka B. na 2 lata więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here