Rodzina wyrzucona z samolotu British Airways z powodu płaczącego dziecka

0
388

Rodzina z Indii, która podróżowała samolotem linii British Airways z Londynu do Berlina, twierdzi, że została wyprowadzona z samolotu ponieważ ich syn płakał.

Indie grożą bojkotem British Airways po tym, jak rodzina z tego kraju stwierdziła, że ​​zostali wyrzuceni z jednego z samolotów brytyjskiego przewoźnika, ponieważ ich dziecko płakało.

Ojciec rodziny, indyjski urzędnik A.P. Pathak, oskarżył linię lotniczą o rasizm i twierdzi, że członek załogi groził, że wyrzuci jego trzyletniego syna przez okno, jeśli ten nie przestanie płakać.

Według relacji mężczyzny jego rodzina została wyproszona z samolotu, podobnie jak inna rodzina z Indii siedząca za nimi, która zaoferowała chłopcu ciastko, aby go uspokoić.

W skardze do ministra lotnictwa Indii Pan Pathak powiedział, że stał sie obiektem “upokorzenia i zachowań rasistowskich”.

Tymczasem wielu obywateli Indii wzywa w serwisach społecznościowych do bojkotu brytyjskiego przewoźnika, nazywając incydent “haniebnym”.

Incydent, który miał miejsce 23 lipca na trasie Londyn-Berlin inaczej komentuje BA. Według przewoźnika rodzinę wielokrotnie proszono u zajęcie miejsca i zapięcie pasów ponieważ blokowali oni start samolotu.

Rzecznik British Airways powiedział, że “jest to wymóg bezpieczeństwa dla wszystkich linii lotniczych, aby upewnić się, ze pasażerowie siedzą i mają zapięte pasy bezpieczeństwa w trakcie startu”.

“Badamy skargę i będziemy się kontaktować bezpośrednio z naszym klientem” – dodał.