Restauracje Jamiego Olivera bankrutują. Ponad 1000 osób może stracić pracę

0
334

Najsłynniejszy brytyjski kucharz, Jamie Oliver powiedział, że jest “zdruzgotany” faktem, że jego sieć restauracji została postawiona w stan upadłości.

W skład sieci restauracji Olivera wchodzą takie marki jak Jamie’s Italian, Barbecoa i Fifteen. W sumie to 25 restauracji, z czego 22 zostało już zamkniętych, a na administratora procesu upadłości wyznaczono firmę KPMG.

W restauracjach Olivera zatrudnionych jest ponad 1000 pracowników, którzy teraz najprawdopodobniej stracą pracę, ponieważ jak dotąd nie udało się znaleźć kupca dla upadającej sieci.

Jamie Oliver utworzył sieć Jamie’s Italian w 2008 roku i początkowo nic nie zapowiadało takich problemów zaledwie 10 lat później. Po pierwszej restauracji w Oxfordzie przyszły następne, ale jak wskazują dziś klienci, to właśnie sieciowy charakter mógł doprowadzić do spadku zainteresowania restauracjami.

Jamie próbował ratować biznes własnymi pieniędzmi i doinwestował go kwotą 13 milionów funtów, ale nie pomogło to utrzymać firmy na powierzchni i ostatecznie najsłynniejszy szef kuchni w UK musiał pogodzić się z rzeczywistością.

“Jestem zdruzgotany faktem, że nasze ukochane restauracje w Wielkiej Brytanii przeszły w stan upadłości. Jestem tym głęboko zasmucony i chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy na przestrzeni lat włożyli w ten biznes swoje serca i dusze” – napisał na Twitterze Jamie Oliver

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here