Rajd Golasów kolejny raz przejedzie przez Southampton

0
180

Znany na całym świecie Rajd Golasów po raz kolejny przejedzie ulicami Southampton, aby zwrócić uwagę na ochronę środowiska i sytuację rowerzystów na drogach.

Nagi przejazd na rowerach to inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na rowerzystów na drogach, oraz zaprotestowanie przeciw zależności świata od ropy.

Tegoroczna impreza odbędzie się 14 czerwca. Każdy kto zdecyduje się wziąć udział musi stawić się o godzinie 18:30 we wschodniej części parku Southampton Common, zaraz przy Omdurman Road. Przejazd zakończy się około 20:30.

Podczas przejazdu przez Southampton uczestnicy będą mieli do pokonania trasę długości 6 mil. Trasa rajdu będzie podobna jak w poprzednich latach, gdy prowadziła z parku Southampton Common przez Portswood, Bevois Valley, centrum miasta włączając Oxford Street, oraz ulicą The Avenue.

Jak zapewniają organizatorzy, przejażdżka jest pokojowym, pomysłowym i zabawnym protestem przeciwko uzależnieniu od ropy naftowej, a także celebracją siły i indywidualności ludzkiego ciała.

World Naked Bike Ride, oprócz Southampton, jest organizowany w około 50 miastach na całym świecie. Organizatorzy zachęcają do każdej formy transportu, poza samochodowym, a więc deski, rolki i skutery są również mile widziane.

W sprawach ubioru obowiązuje zasada “zdejmij tyle, ile się odważysz”. Nagość jest preferowana, ale jeśli ktoś czuje się bardziej komfortowo z pewną ilością ubrania, to nie stanowi to problemu.

Organizatorzy zachęcają aby przynieść torbę lub plecak na ciuchy, ale zostawić buty na nogach. Mile widziane są również wszelkiego rodzaju formy kreatywności jak body painting czy zmodyfikowane rowery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here