To już jutro. Znany na całym świecie Rajd Golasów po raz kolejny przejedzie ulicami Southampton.

Nagi przejazd na rowerach to inicjatywa, która ma na celu zwrócenie uwagi na rowerzystów na drogach, oraz zaprotestowanie przeciw zależności od ropy.

Pierwszy rajd golasów przez Southampton miał miejsce w 2007 roku i wzięło w nim udział 102 rowerzystów.

Podczas przejazdu przez Southampton uczestnicy będą mieli do pokonania trasę długości 6 mil. Każdy kto zdecyduje się wziąć udział musi stawić się o godzinie 18:00 1 czerwca we wschodniej części parku Southampton Common, zaraz przy Omdurman Road i Highfield Road.

W zeszłym roku trasa rajdu prowadziła z parku Southampton Common przez Portswood, Bevois Valley, centrum miasta włączając Oxford Street, oraz ulicą The Avenue.

Prawdopodobnie w tym roku trasa będzie podobna więc jeśli planujecie wieczorny spacer z dzieckiem i boicie się, że może zobaczyć zbyt wiele, może lepiej omijać te rejony 🙂

Organizatorzy zachęcają do każdej formy transportu, poza samochodowym, a więc deski, rolki i skutery są również mile widziane.

W sprawach ubioru obowiązuje zasada “zdejmij tyle, ile się odważysz”. Nagość jest preferowana, ale jeśli ktoś czuje się bardziej komfortowo z pewną ilością ubrania, to nie stanowi to problemu.

Organizatorzy zachęcają aby przynieść torbę lub plecak na ciuchy, ale zostawić buty na nogach. Mile widziane są również wszelkiego rodzaju formy kreatywności jak body painting czy zmodyfikowane rowery.

Nic straconego jeśli nie uda ci się wziąć udziału w rajdzie w Southampton. Kolejnego dnia, tj 2 czerwca Rajd Golasów odbędzie się także w Portsmouth.