Ponad 200 strażaków walczyło z pożarem magazynu Ocado w Hampshire

0
461

Ocado poinformowało, że w wyniku pożaru magazyn doznał znaczących zniszczeń co wpłynie na dostawy do klientów firmy.

Ponad 30 zastępów straży pożarnej, w tym między innymi strażacy z remiz w Southampton, Romsey, Winchester i Eastleigh walczyło z ogromnym pożarem magazynu Ocado w Hampshire.

Pożar zautomatyzowanego magazynu w Walworth Business Park w Andover wybuchł około godziny 2:30 w nocy we wtorek 5 lutego.

Główny kierownik magazynu, Allan Carruthers powiedział, że na miejscu znajdowało się wówczas około 130 pracowników, ale wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani.

Ocado to brytyjski supermarket internetowy, który w przeciwieństwie do swoich głównych konkurentów, nie posiada sieci sklepów i wykonuje wszystkie dostawy do domu ze swoich magazynów. Magazyn w Andover przetwarza do 65 000 zamówień tygodniowo, gdy działa z pełną wydajnością.

Choć we wtorek rano sądzono, że ogień uda się opanować to strażakom udało się to dopiero w środę o świcie. W wyniku pożaru w nocy z wtorku na środę zawalił się dach, co wywołało dodatkowe zniszczenia wewnątrz magazynu.

We wtorek Ocado anulowało niektóre zamówienia klientów z powodu pożaru i jak podano w oświadczeniu, firma “ciężko pracuje, aby jak najszybciej wznowić normalne usługi”.

Hampshire Fire and Rescue Service potwierdziło, że czterem strażakom udzielono pomocy z powodu problemów z oddychaniem, a na miejscu nadal pozostaje około 70 strażaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here