Policja szuka nożownika, który dźgnął w plecy cztery osoby w Londynie

0
259

Trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania nożownika, który dźgnął w plecy cztery osoby w niesprowokowanych i losowych atakach w północnym Londynie.


Jak poinformowała policja do ataków doszło w sobotę i niedzielę w dzielnicy Edmonton w północnym Londynie. Policja twierdzi, że dwie ofiary są w stanie krytycznym, podczas gdy stan pozostałych dwóch jest określany jako ciężki, ale stabilny.

Pierwszy atak miał miejsce około 19:00 w sobotę na Aberdeen Road, gdzie 45-letnia kobieta została dźgnięta w plecy i obecnie znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym.

Cztery godziny później doszło do drugiego ataku. Tym razem ofiarą nożownika został mężczyzna, który został raniony na Park Avenue. Został przewieziony do szpitala, ale jego stan nie zagraża życiu.

Trzeci atak miał miejsce w niedzielę krótko przed czwartą rano, gdy policja otrzymała zgłoszenie o człowieku dźgniętym nożem na stacji metra Seven Sisters, ale śledczy uważają, że obrażeń mógł doznać na Silver Street w Edmonton. 23-latek pozostaje w szpitalu w stanie krytycznym.

Ostatni, czwarty atak miał miejsce tuż przed 10:00 rano w niedzielę w Brettenham. Stan mężczyzny jest ciężki, ale nie zagrażający życiu.

Pełniący obowiązki głównego inspektora Stuart Smillie powiedział, że policja robi wszystko, co w jej mocy, aby „zatrzymać osobę odpowiedzialną za te tchórzliwe i bezsensowne ataki”.
„Wierzymy, że podejrzany zna Edmonton i może być z okolicy. Motywem ataków wydaje się być wyłącznie wyrządzenie krzywdy. Cztery ofiary są z różnych środowisk i wydają się być wybrane losowo” – powiedział Smillie, dodając, że “nic nie sugeruje, że ten incydent jest związany z terroryzmem”.
Policja przeczesuje obszar Edmonton, a za podejrzanym rozesłano rysopis, zgodnie z którym jest to czarny mężczyzna, wzrostu około 184 cm wzrostu, o szczupłej budowie. Mężczyzna miał na sobie ciemne ubranie, prawdopodobnie bluzę z kapturem.
W związku ze sprawą zatrzymano do tej pory dwie osoby, którym postawiono zarzuty ciężkiego uszkodzenia ciała. Pierwszy z mężczyzn został aresztowany na krótko przed 11.00 w Edmonton. Drugiego z aresztowanych zatrzymano pod adresem zamieszkania w Edmonton późnym niedzielnym popołudniem. Obaj pozostają w areszcie, ale policja twierdzi, że poszukiwania nadal trwają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here