Policja szuka mężczyzn podejrzanych o porwanie i torturowanie 45-letniego Polaka

0
332
Foto: West Midlands Police

Policja hrabstwa West Midlands prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa 45-letniego Tomasza Samela z Birmingham i publikuje nagranie z wizerunkami mężczyzn podejrzanych w tej sprawie.

45-letni Tomasz Samel został uprowadzony ze swojego domu w Birmingham 27 marca, około godz. 8:45, przez dwóch mężczyzn poruszających się białym samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer.

Według ustaleń policji mężczyzna był torturowany, a na koniec oblany kwasem. Jeszcze tego samego dnia około 22:45, szukający pomocy Polak zaczął dobijać się do jednego z domów w Bickerstaffe w Lancashire. Miał poparzone 75 procent ciała.

Tomasz Samel został przewieziony karetką do szpitala, ale mimo wysiłków lekarzy 21 czerwca, po trzech miesiącach walki o jego życie, zmarł w specjalistycznym centrum leczenia oparzeń w Liverpoolu.

W związku z prowadzonym śledztwem policja zwróciła się z pilnym apelem o pomoc w ustaleniu tożsamości morderców pana Tomasza i opublikowała nagrania pochodzące z monitoringu CCTV, na których widać dwóch podejrzanych mężczyzn.

Policja stara się również ustalić miejsce, w którym znajduje się pojazd, o numerach rejestracyjnych OY55 MVT. Pojazd był już wcześniej widziany w Bristolu oraz na obszarze Banbury w hrabstwie Oxfordshire.

Prowadząca śledztwo nadkomisarz Anastasia Miller, powiedziała: „Był to niezwykle przerażający atak i pracujemy nad tym, aby dokładnie zrozumieć, co się stało tamtego dnia i jaka był tego przyczyna. Pozostajemy otwarci w kwestii motywu, a od marca prowadzimy szeroko zakrojone dochodzenie”.

Tomasz Samel / Foto: West Midlands Police

„Wiemy, że wcześniej tego dnia samochód dostawczy, który został wykorzystany do uprowadzenia Tomasza, znajdował się na stacji paliw Hopwood Park Services w Bromsgrove”.

„Na monitoringu widać podejrzanych kupujących kamizelkę odblaskową, która w opinii policji została następnie użyta, aby dać ofierze do zrozumienia, że sprawcy chcą dostać się do jego domu z innych powodów”.

„Zwracam się z prośbą do wszystkich osób o to, aby dokładnie przyjrzeli się tym zdjęciom. Uważamy, że odpowiedź w kwestii niniejszego śledztwa znajduje się na zdjęciach tychże osób. Zwracamy się również do społeczności polskiej w Zjednoczonym Królestwie o kontakt i przekazanie posiadanych przez nich informacji, które mogą okazać się dla nas pomocne”.

„Możliwe, że ktoś może być niechętny do ujawnienia nam nazwisk lub informacji, jednak warto pamiętać, że można nam je również przekazać, zachowując pełną anonimowość”.

Wszelkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie proszone są o kontakt z policją za pomocą opcji Live Chat na stronie west-midlands.police.uk w godzinach 8:00 – 24:00, oraz telefonicznie pod numerem 0121 626 6025. Informacje można również przekazać dzwoniąc na anonimową infolinię Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here