Policja aresztowała dwie osoby w związku ze śmiercią czwórki dzieci w pożarze domu w Staffordshire

0
323
Foto: Twitter

Rodzice czwórki dzieci, które zginęły w pożarze domu w Staffordshire, zostali w piątek aresztowani przez policję.

24-letnia Natalie Unitt i 28-letni Chris Moulton zostali aresztowani pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci przez rażące zaniedbanie – poinformowała w piątek policja w Staffordshire.

Do pożaru domu przy Sycamore Lane w Stafford doszło we wtorek 5 lutego około 2:40 w nocy. Niestety po zakończeniu akcji gaśniczej w nieruchomości odkryto ciała czwórki dzieci, Jak później potwierdzono byli to 8-letnia Riley Holt, 6-letni Keegan Unitt, 4-letnia Tilly Rose Unitt, oraz 3-letni Olly Unitt.

Ich rodzice wraz z piątym dzieckiem w wieku około 2 lat, wydostali się przez okno na pierwszym piętrze, po czym cała trójka trafiła do szpitala.

Policja Staffordshire napisała  w oświadczeniu: “Funkcjonariusze policji ze Staffordshire dokonali dziś po południu dwóch aresztowań po wtorkowym pożarze w Stafford”.

“Po potwierdzeniu przez śledczych prawdopodobnej przyczyny pożaru aresztowaliśmy 24-letnią kobietę i 28-letniego mężczyznę, podejrzanych o nieumyślne spowodowanie śmierci przez rażące zaniedbanie”.

“Aresztowania miały miejsce około godziny 13:30. Mężczyzna i kobieta przebywają w areszcie”.

“Ten incydent miał ogromny wpływ na społeczność i rozumiemy, że panuje niepokój i zapotrzebowanie na informacje. Namawiamy jednak ludzi, aby nie spekulowali, co mogło się stać, i apelujemy o cierpliwość na czas dochodzenia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here