Osoby z “ukrytą niepełnosprawnością” będą mogły aplikować o niebieską kartę

0
208

Rząd ogłosił zmiany w przyznawaniu niebieskich kart, które pozwalają osobom z niepełnosprawnością parkować na specjalnie wyznaczonych do tego miejscach.

Osoby z “ukrytą niepełnosprawnością” mogą teraz ubiegać się o “blue badge”, czyli pozwolenie na parkowanie w miejscu dla osoby niepełnosprawnej.

Według nowych wytycznych wydanych przez Departament Transportu (DfT), osoby z chorobami takimi jak autyzm, demencja, czy nerwica lękowa, będą kwalifikować się do otrzymania niebieskiej karty. Władze lokalne będą jednak miały ostateczny głos w kwestii tego, czy dana osoba kwalifikuje się do otrzymania karty.

W Wielkiej Brytanii wydano dotąd około 2,35 mln niebieskich kart, ale Departament Transportu nie posiada w tej chwili informacji, ile osób zakwalifikuje się na podstawie nowych zasad, które wejdą w życie 30 sierpnia.

DfT ogłosił również, że rozpoczyna walkę z oszustami, którzy wykorzystują nielegalnie niebieską kartę. Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych (LGA) oszacowało, że w ubiegłym roku kradzież kart wzrosła o 45%, a więc sześciokrotnie od 2013 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here