Ole Gunnar Solskjaer na stałe w Manchester United

0
68

Władze Man United zdecydowały, że Ole Gunnar Solskjaer, który został tymczasowym trenerem w miejsce zwolnionego Jose Murinho, zostanie stałym trenerem zespołu.

Manchester United ogłosił, że ​​obecny menedżer i były napastnik, Ole Gunnar Solskjaer, został pełnoetatowym trenerem klubu. Norweg otrzymał trzyletni kontrakt.

Solskjaer dla United strzelił 126 bramek w 366 występach w latach 1996-2007, a także zarządzał drużyną rezerwową klubu do końca 2010 roku. 19 grudnia 2018 roku został mianowany tymczasowym trenerem i wygrał pierwsze osiem meczów w drodze do rekordowych 14 zwycięstw i 2 remisów w 19 meczach, gromadząc więcej punktów Premier League niż jakikolwiek inny klub w tym czasie.

„Od pierwszego dnia, kiedy przyjechałem, czułem się w tym wyjątkowym klubie jak w domu” – powiedział Solskjaer, dodając – „To zaszczyt być zawodnikiem Manchesteru United, a potem rozpocząć tutaj karierę trenerską. Ostatnie miesiące to fantastyczne doświadczenie i chcę podziękować wszystkim trenerom, graczom i pracownikom za dotychczas wykonaną pracę. To jest praca, o której zawsze marzyłem i jestem podekscytowany, że mam szansę prowadzić klub przez długi czas i mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć sukces, na jaki zasługują nasi niesamowici fani”.

Ed Woodward, wiceprezes wykonawczy, skomentował zakontraktowanie Solskjaera: „Odkąd objął drużynę w grudniu, wyniki, które osiągnął Ole, mówią same za siebie. Ole to coś więcej niż tylko występy i wyniki. Ma bogate doświadczenie, zarówno jako gracz, jak i trener, co łączy z chęcią zapewnienia młodym graczom szansy i głębokiego zrozumienia kultury klubu. To wszystko sprawia, że ​​jest on właściwą osobą aby poprowadzić Manchester United”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here