“Okrucieństwo nie do uwierzenia”. Nastolatek z Southampton skazany za zamordowanie niemowlęcia

0
722
Foto: Hampshire Constabulary

Dwoje nastoletnich rodziców z Southampton zostało skazanych na karę więzienia w związku ze śmiercią ich 6-tygodniowego synka.

Sędzia Spencer wydając w piątek wyrok w Sądzie Koronnym w Winchester, odniósł się do obrażeń jakich doznał półtora miesięczny chłopczyk: “Tak nikczemne okrucieństwo wobec bezbronnego, maleńkiego dziecka jest trudne do uwierzenia”.

Sprawa dotyczy tragicznej śmierci Reggiego Phillipsa, do której doszło 11 lutego tego roku w mieszkaniu jego rodziców w Southampton. Para utrzymywała, że dziecko upadło na podłogę, co spowodowało śmiertelne obrażenia.

Innego zdania była prokuratura. Oskarżyciel opowiedział przed sądem jak sześciotygodniowy chłopiec został znaleziony z ciężkimi złamaniami, a także śladami ugryzienia, które jak się okazało w trakcie śledztwa są dziełem jego ojca. Prokurator Adam Feest odpowiadając przed sądem powiedział: “Dziecko miało skręconą kość udową, która spowodowała nieopisany ból dla dziecka”.

Po śmierci na ciele dziecka znaleziono również inne obrażenia, jak pęknięte żebro i obojczyk, które według ekspertów mogły nastąpić w skutek mocnego ściśnięcia na wiele dni przed śmiercią.

Sędzia w trakcie ogłaszania wyroku powiedział, że z dowodów jasno wynika, że ​​Reggie był “trzymany za nogi i uderzony głową o twardą powierzchnię”.

Po przeszukaniu mieszkania znaleziono również zakrwawione chusteczki i krew w łóżeczku dziecka, a także na koszulce należącej do matki. We wszystkich przypadkach był to krew należąca do zmarłego dziecka. W dniu jego śmierci dziecka w domu miał być także spożywany alkohol.

Ojciec chłopca, 17-letni Doulton Phillips został uznany winnym morderstwa i otrzymał wyrok dożywotniego więzienia, z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po spędzeniu minimum 15 lat za kratami.

Matka, 19-letnia Alannah Skinner, została uznana winną zaniedbania i skazana na 30 miesięcy w ośrodku dla młodych przestępców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here