Nigel Farage wraca do polityki z Partią Brexit

0
346

Były lider partii UKIP wraca na brytyjską scenę polityczną z nowym ugrupowaniem – “Brexit Party”.

Po 3-letniej nieobecności Nigel Farage, były lider UKIP i twarz Brexitu w referendum z 2016 roku, zdecydował, że Brexit jest w strasznej kondycji i nadeszła pora, aby coś z tym zrobić.

Oczywiście lekarstwem na uzdrowienie Brexitu ma być on sam i jego nowa partia “Brexit Party”, której powstanie ogłosił w piątek w jednej z fabryk w Coventry. Farage planuje wystawić w nadchodzących wyborach do europarlamentu ponad 70 kandydatów i zarzeka się, że jego partia zdominuje majowe wybory.

Podczas swojego przemówienia stwierdził, że opóźnienie w realizacji Brexitu to „umyślna zdrada największego demokratycznego wyczynu w historii tego narodu”.

„Możemy wygrać te wybory europejskie i możemy ponownie zacząć budzić strach przed posłami w Westminsterze” – dodał złowieszczo Farage.

Lider nowego ugrupowania zdecydowanie dystansuje się od swojej byłej partii UKIP, krytykując ich za coraz bardziej antyislamskie przesłanie.

Podczas prezentacji nowej partii, Farage ogłosił również pierwszych członków i kandydatów. Jej nowym przewodniczącym zostanie biznesmen Richard Tice, ale zdecydowaną niespodzianką jest fakt, że Annunziata Rees-Mogg, dziennikarka i siostra posła Torysów Jacoba Rees-Mogga, będzie kandydatką partii w eurowyborach.

W nocy z środy na czwartek Unia Europejska zgodziła się na przedłużenie Brexitu do 31 października 2019 roku, co oznacza, ze Wielka Brytania musi wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Oczywiście jeśli Wielka Brytania odmówi przeprowadzenia takich wyborów, Brexit nastąpi 1 czerwca 2019 roku. Jednak zważywszy na to, że wdrażane są już wszystkie procedury związane z wyborami, a partie zaczęły wybierać kandydatów, wydaje się to mało prawdopodobne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here