Niemiecki producent zamyka z powodu Brexitu swoje fabryki w UK

0
2050

500 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii jest zagrożonych po tym, jak niemiecki producent, firma Schaeffler ogłosiła, że z powodu Brexitu zamknie dwie swoje fabryki.

Firma Schaeffler, produkująca części do samochodów stwierdziła, że Brexit to “czynnik decydujący” w kwestii zamknięcia dwóch fabryk w Wielkiej Brytanii.

Firma zatrudniająca na terenie Zjednoczonego Królestwa nieco ponad 1000 pracowników stwierdziła, że ​​niepewność co do warunków przyszłych stosunków Wielkiej Brytanii z UE przyczyniła się do przeglądu jej globalnych interesów.

Schaeffler planuje zamknąć swoje zakłady produkcyjne w Plymouth, gdzie produkuje łożyska i części maszyn, oraz w Llanelli, gdzie wytwarzane są produkty motoryzacyjne. Do zamknięcia tych dwóch zakładów, a w konsekwencji likwidacji 500 miejsc pracy ma dojść w ciągu najbliższych dwóch lat.

Produkcja zostanie przeniesiona do istniejących zakładów w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Korei Południowej i w Niemczech.

Schaeffler nie zamknie największego z zakładów znajdującego się w Sheffield, ale działalność dwóch centrów logistycznych w Hereford i Sutton Coldfield zostanie połączona w jeden.

W oświadczeniu napisano, że Schaeffler “wziął pod uwagę, że tylko 15% towarów, które firma produkuje w Wielkiej Brytanii, pozostaje w kraju, podczas gdy zdecydowana większość jest eksportowana do Europy kontynentalnej”- dodając, że “niepewność dotycząca Brexitu była jednym z czynników, między innymi w analizie rynku brytyjskiego”.