Nie żyje Keith Flint, lider The Prodigy i legenda muzyki elektronicznej

0
205

Lider legendarnego zespołu The Prodigy, Keith Flint został dziś rano znaleziony martwy w swoim domu w Essex. Muzyk, który miał 49 lat, odebrał sobie życie.

Z informacji potwierdzonych przez policję hrabstwa Essex wiadomo, że funkcjonariusze zostali wezwani w poniedziałek do domu przy Brook Hill w Dunmow tuż po 8:10 rano.

Na miejscu znaleźli 49-letniego Flinta, ale niestety stwierdzono śmierć na miejscu. Policja potwierdziła również, że nie uważa, aby jego śmierć nastąpiła w podejrzanych okolicznościach. Muzyk najprawdopodobniej odebrał sobie życie.

W oficjalnym oświadczeniu zespołu The Prodigy czytamy: “Z ogromnym szokiem i smutkiem możemy potwierdzić śmierć naszego brata i najlepszego przyjaciela Keitha Flinta.

“Prawdziwy pionier, innowator i legenda, zawsze będzie go nam brakować. Dziękujemy za poszanowanie prywatności wszystkich zainteresowanych osób w tym czasie.”

Keith Flint | Foto: badjonni / Flickr

Keith Flint był rozpoznawalny przez swoje kolorowe, spiczaste włosy i wysokooktanowy głos. Był członkiem zespołu The Prodigy nieprzerwanie od 1990 roku. Sławę przyniosły im takie przeboje jak “Firestarter”, “No Good”, “Poison” czy “Breathe”. Zespół wydał łącznie siedem albumów i wszystkie znalazły sie na szczytach list przebojów na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here