Nastolatek zgwałcił i próbował zamordować 10-letnią dziewczynkę

0
842

16-latek zgwałcił i próbował zamordować 10-latkę, gdy ta wracała ze szkoły do domu, w miejscowości Exmouth w hrabstwie Devon.

Incydent miał miejsce w czwartek 4 października. Dziewczynka wracała ze szkoły do domu przez Marley Road w miejscowości Exmouth, gdy drogę zaszedł jej nastoletni chłopak.

Nastolatek zaatakował dziewczynkę, zgwałcił i według wstępnych doniesień, próbował udusić. Roztrzęsioną dziewczynkę znaleziono leżącą w strumieniu przy drodze. Po przewiezieniu jej do domu zawiadomiono policję i służby ratunkowe.

W związku ze sprawą aresztowano 16-letniego chłopca, który ma postawiony zarzut gwałtu i usiłowania morderstwa. Nastolatek pozostaje w areszcie, a w czwartek ma pojawić się przed sądem dla nieletnich w Plymouth.

Zarówno dane napastnika jak i ofiary zostały utajnione ze względu na ich wiek, a także (w przypadku dziewczynki) na charakter przestępstwa.

Policja ostrzega mieszkańców Exmouth, aby powstrzymali się przed spekulowaniem o tożsamości napastnika i ofiary: “Każdy, kto jest domniemaną ofiarą przestępstwa seksualnego, automatycznie otrzymuje anonimowość na całe życie, niezależnie od wieku i niezależnie od wyniku późniejszego procesu karnego”.

“Również upublicznianie tożsamości każdego podejrzanego, który jest w wieku poniżej 18 lat jest prawnie zabronione. Zasady te nie dotyczą wyłącznie mediów, ale mają również zastosowanie do członków społeczeństwa i obejmują informacje publikowane za pośrednictwem mediów społecznościowych” – informuje policja, dodając, że “może to być postrzegane jako ingerujące w śledztwo i czynny proces karny, a osoby nie przestrzegające tych zasad jako lekceważące sąd”.

Policja apeluje także do każdego, kto może mieć informacje w sprawie o kontakt z policją pod numerem 101.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here