Najpierw ulewy, a potem skwar. Prognoza pogody dla Wielkiej Brytanii

0
743

Met Office wystosował żółty alert pogodowy dla terenu niemal całej Wielkiej Brytanii. Miesięczne opady w 24 godziny.

Do końca tygodnia temperatury w Wielkiej Brytanii mają sięgnąć w niektórych miejscach ponad 30°C, ale najpierw kraj czeka ostry prysznic. Met Office ostrzega, że w ciągu 24 godzin można się spodziewać sumy miesięcznych opadów (80 mm deszczu) w niektórych częściach Szkocji.

Prognozy dla centralnej i wschodniej Anglii mówią o sumie opadów z dwóch tygodni w ciągu zaledwie godziny.

W związku z tym Met Office zdecydował się wystosować żółty alert pogodowy, dotyczący burz z piorunami i silnych opadów deszczu. Alert obowiązuje od północy (0:00) w poniedziałek 24 czerwca, do 23:59 we wtorek 25 czerwca.

Met Office ostrzega, że spodziewane są trudne warunki, które mogą doprowadzić do zamknięcia wielu dróg, a także opóźnień i odwołanych połączeń kolejowych i autobusowych. Ponadto istnieje duże ryzyko wystąpienia lokalnych podtopień i powodzi, jak również przerw w dostawach prądu i innych usług.

Pomimo kiepskiego początku tygodnia, dalsze prognozy przewidują powrót do ciepłej i słonecznej pogody, a w piątek temperatura w Anglii może sięgnąć nawet 33°C.

Najwyższą w tym roku temperaturę odnotowano w Norfolk, gdzie słupki rtęci pokazały 28,8°C. Rekord czerwca to 35,6°C, które zanotowano w Southampton w 1978 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here