Na M6 aresztowano kierowcę ciężarówki, który przewoził 27 imigrantów

0
396
Foto: Martin Kavanagh

Policja hrabstwa Staffordshire aresztowała wczoraj wieczorem kierowcę ciężarówki, w której znajdowało się 27 imigrantów, co doprowadziło do czasowego zamknięcia autostrady M6.

Część autostrady M6 w pobliżu Stoke-on-Trent została w środę zamknięta po tym, jak około godziny 17:45 policja zatrzymała i przeszukała ciężarówkę, w której znaleziono 27 imigrantów.

Foto: Gareth Condliffe

Kilka osób rzuciło się do ucieczki, ale zostali szybko zatrzymani przez funkcjonariuszy, a następnie po przebadaniu przez lekarza przekazani urzędnikom imigracyjnym.

42-letni kierowca ciężarówki został aresztowany pod zarzutem pomocy w nielegalnym wjeździe nieznanych osób do Wielkiej Brytanii.

W ostatnich miesiącach nasiliły się próby nielegalnego przekroczenia granicy Zjednoczonego Królestwa przez imigrantów. Tylko w trakcie pierwszego i drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia zatrzymano 43 osoby, które próbowały dostać się do kraju łódkami i pontonami przez Kanał La Manche.

W związku z zamknięciem autostrady, w drodze na mecz swoich ulubieńców Manchesterem City w Pucharze Ligi, utknęli kibice Burton Albion. Niestety nie udało im się dotrzeć na Etihad, gdzie ich drużyna uległa mistrzowi kraju aż 0:9.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here