Mężczyzna włamał się na teren Pałacu Buckingham. Był bardzo blisko królowej

0
329

22-letni mężczyzna został aresztowany po tym, jak w środę w nocy przeskoczył przez bramę frontową Pałacu Buckingham i znalazł się niebezpiecznie blisko królowej Elżbiety II.

Londyńska policja poinformowała, że w środę około 2 w nocy zatrzymano 22-latka, który dobijał się do drzwi Pałacu Buckingham. Nad pałacem powiewała królewska flaga co mogło dać mężczyźnie do zrozumienia, że 93-letnia monarchini jest w domu.

Drzwi do pałacu są zamykane na noc więc intruz nie mógł dostać się do środka. Mimo to policji zajęło aż 4 minuty, aby go zatrzymać. Stało się tak, ponieważ funkcjonariusze starali się ocenić czy mężczyzna jest uzbrojony.

Policja poinformowała, że incydent nie ma podłoża terrorystycznego, a mężczyzna został zatrzymany i znajduje się w areszcie.

To nie pierwsze naruszenie zasad bezpieczeństwa w Pałacu Buckingham, a doszło do niego niemal dokładnie w rocznicę słynnego incydentu z bezrobotnym robotnikiem, który wtargnął do pałacu.

W nocy 9 lipca 1982 roku Michael Fagan włamał się do pałacu i dotarł aż do sypialni królowej, którą obudził poruszając kotarą. Następnie usiadł na łóżku i opowiadał królowej o swoich problemach rodzinnych.

Królowa włączyła alarm, który jednak nie zadziałał, a gdy zadzwoniła po pomoc, operator uznał to za żart. Fagana wyprowadził dopiero długoletni zaufany pracownik królowej oraz towarzyszący mu dwaj policjanci.

Fagan nie został oskarżony, ponieważ w tym czasie było to tylko wykroczenie. Od 2007 roku wtargnięcie na teren Pałacu Buckingham jest przestępstwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here