Met Office ostrzega przed sztormem Gareth, który przyniesie wiatr sięgający 80mph

0
846
Sztorm Gareth | Foto: Windy.com

Gareth, trzeci nazwany sztorm w tym roku, przyniesie dziś nad Wielką Brytanię silny wiatr wiejący w porywach do 80 mph (130 km/h).

W związku z nadciągającym sztormem Met Office zdecydował się na wystosowanie szeregu żółtych alertów pogodowych dla terytorium niemal całego Zjednoczonego Królestwa.

Alert obowiązuje od godziny 12:00 we wtorek 12 marca do godziny 15:00 13 marca i obejmuje tereny całej Anglii, Walii i Irlandii Północnej, a także zachodnie wybrzeże Szkocji.

Na czwartek i piątek wystosowano dodatkowe ostrzeżenia ze względu na silne opady deszczu, które obejmą tereny północno-zachodniej Anglii.

Met Office ostrzega, że ​​może dojść do zagrożenia życia i uszkodzenia budynków przez latające odłamki i powalane drzewa. Spodziewane są również zakłócenia w ruchu drogowym, kolejowym, lotniczym i obsłudze promowej, a także przerwy w dostawach prądu.

Na terenach przybrzeżnych istnieje ryzyko wystąpienia urazów i zagrożenie dla życia w wyniku dużych fal i materiałów wyrzucanych na brzeg przez fale i silny wiatr”.