Mały chłopiec wyrzucony z 10. piętra galerii sztuki Modern Tate w Londynie

0
1846
Foto: Alex Fallis

Policja aresztowała 17-latka, który miał wyrzucić sześcioletniego chłopca z 10. piętra galerii Modern Tate w South Bank w centrum Londynu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 14:45 w galerii sztuki Modern Tate w Londynie, gdzie 6-letni chłopiec spadł z platformy widokowej na 10. piętrze budynku. W oświadczeniu policji możemy przeczytać, że chłopiec został znaleziony na zadaszeniu 5. piętra.

Na miejsce wezwano śmigłowiec pogotowia, który zabrał chłopca do szpitala, gdzie jego stan lekarze określali jako krytyczny i zagrażający życiu. W poniedziałek rano policja poinformowała jednak, że stan chłopca określany jest obecnie jako ciężki lecz stabilny, a co najważniejsze, niezagrażający życiu.

W związku ze sprawą aresztowano pod zarzutem usiłowania morderstwa 17-latka, który miał wyrzucić chłopca z platformy widokowej. Według policji aresztowany nastolatek nie znał chłopca, ani jego rodziny.

Początkowo policja nie pozwoliła nikomu opuścić galerii, ale po aresztowaniu 17-latka i po tym, jak śmigłowiec z chłopcem odleciał do szpitala, gościom pozwolono opuścić teren galerii, która pozostała zamknięta do końca dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here